مرجع بازی های رایانه ای

اطلاعاتی در مورد بازی های رایانه ای

GTA SAn Andreas

 لینک دانلود این بازی رو برای همه در سایت قرار میدهیم. ۱۰۰٪ و بطور یقیین همگی این بازی رو میشناسن و ورژن های قدیمی این بازی رو تست کردن. حال این هم نسخه ای جدید از این بازی که جدیدا توسط شرکت راک استاز گیم به بیرون اومده. در مورد عکس های زیر هم باید بگم که هر کدوم از این عکسها میتونه به عنوان بک گراند برای سیستم شما باشه.(لینک تصحیح شد)

800 x 600 800 x 600 800 x 600 800 x 600
1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768
800 x 600 800 x 600 800 x 600 800 x 600
1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768
800 x 600 800 x 600 800 x 600 800 x 600
1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768
800 x 600 800 x 600 800 x 600 800 x 600
1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768 1024 x 768
 
800 x 600 800 x 600 800 x 600  
1024 x 768

1024 x 768

1024 x 768  

 حجم : نمیدونم
Download

The Rock Star Game Band Brand The New Version Of GTA, Yeah It's Gta San Andreas, More Effective and more and more and more....... just download it and enjoy.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۵ساعت 23:54  توسط H@cker(Destroyer_Satan) Top player  | 

God Of War

 


مقدمه:همه با شرکت سونی آشنا هستند. خالق سری جعبه جادویی به نام پلی استیشن.البته این شرکت فقط کنسولهای Ps1,Ps2,Psp را تولید نکرده و بلکه برای کنسولهای خود بازیهای (انحصاری) تولید میکند. منظور از کلمه انحصاری این است که امکان ندارد که بازی تولید شده برای کنسول دیگری وارد بازار شود و ادامه بازی در همان کنسول تولید شده و یا به نسل آینده سپرده میشود.
نام بازی که ما قصد داریم به شما معرفی کنیم God Of War(خدای جنگ)یا(الهه جنگ) میباشد.
ابتدا این به این مقدمه کوتاه توجه کنید تا با سبک بازی آشنا شوید و بدنه بازی را بشناسید و بعد بازی را به نقد و بررسی میگزاریم.
بازی دارای داستانی قوی و غیر تکراری میباشد یعنی شما پس از دیدن دمویی از بازی منتظرید فقط ببینید سرنوشت جنگجوی عصبیتان چه میشود!!؟؟ روند بازی (Game Play) بسیار روان میباشد ، البته نه به روانی و سرعت DMC(Devil May Cry). بازی یک بازی اکشن ادونچر سوم شخص است یعنی اگر بخواهیم به بازیهای هم سبک اشاره کنیم میتونیم به DMC.Prince of persia.kian.shadow of rome.... اشاره کنیم. همانطور که میدانید در این سبک بازیهای زیادی برای عرض اندام وجود ندارد!!!و صد البته ساختن چنین بازی برای سازندگان آن خیلی سختتر از سبک اول شخص میباشد (دقیقا بر عکس اول شخص!). حال به قسمت اصلی یعنی تحلیل بازی میرسیم:

داستان بازی:


داستان بازی در یونان قدیم اتفاق می افتد . سوژه ای که برای خیلی از کارگردانان فیلمسازان و چه بسا بازی سازان عالی بوده.اشتباه متوجه نشوید داستان این بازی با تمام داستان بازیهای ساخته شده در این مورد تفاوت دارد.این بازی در باره خدایان یونان قدیم است. در زمان قدیم در یونان خدایان زیادی وجود داشتند از جمله پزیدن:خدای دریاها اطلس: خدایی که کره زمین را بر کمر نگه داشته و خدایان دیگری مثل خدای زیبایی (که در بازی این خدای مونث خیلی به شما کمک میکند) و خدای قدرت و خدای........ . بین این خدایان خدایی به نام خدای جنگ وجود داشت (God Of War) این خدا همانطور که از اسمش پیداست خدای جنگ و فتوحات میباشد ! ولی در این بازی این شخصیت به شخصیتی پلید تبدیل شده که در جنگ و خونریزی خود در حال افراط است و از همه بدتر خدای جنگ به هر شهری میرسد شروع به جنگ و خونریزی میکند و همه را از بین میبرد!! (امیدوارم این فرد را با شخصیت اصلی داستان که کنترل انرا بر عهده داریم اشتباه نگرفته باشید) با اینکه خدایان دیگر چندیدن بار به وی هشدار داده بودند ولی این جنگ و خونریزی ها ادامه پیدا میکند تا اینکه روزی خدایان طی یک جلسه تصمیم میگیرند خدای جنگ را ازبین ببرند....اما مشکلی در سر راه آنها وجود داشت... و این مشکل آن بود که خدایان نمیتوانستند و نمیتوانند همدیگر را از بین ببرند!!! بنابراین برای کشتن (God Of War) شخصی به نام کارتوس را اجیر میکنند.....البته اجیر شدن کارتوس هم به این راحتی نمیباشد وداستانی جداگانه دارد..................کارتوس شخصی خونریز، شجاع،خشن و تشنه قدرت میباشد و از شاگردان خدای جنگ میباشد و قدرتهای خود و شمشیر عجیب خود را مدیون خدای جنگ میباشد......کارتوس همانطور که گفتیم شخصی بسیار خونریز بود و خون بیگناهان بسیاری را ریخته بود (از شاگرد خدای جنگ چه انتظاری میرود؟)......سرانجام کارتوس روزی تصمیم گرفت که توبه کند و از کارهای خود پشیمان شد بنابراین به نزد خدای زیبایی ها رفت و زیر مجسمه وی سجده کرد و طلب مغفرت کرد...همینجا بود که خدای زیباییها به صورت دختری برای او ظاهر شد و به او گفت که اگر میخواهی ما خدایان از سر تقصیرات و گناهان تو بگزریم باید خدای جنگ را برای ما از بین ببری!!! بنابراین کارتوس سفر خود را برای از بین بردن خدای جنگ آغاز میکند. البته ناگفته نماند که خدایان نیز برای رسیدن به این هدف به شما کمک میکنند. یعنی به شما قدرت و اسلحه های جدید میدهند که برای رسیدن به هدف به شما کمک میکند....مطلب جالبی که بعدها شما طی بازی میفهمید این است که خیلی ها قبل از شما برای انجام این کار اجیر شدند ولی همگی از بین رفتند.
این بود خلاصه ای از داستان جالب و جذاب خدای جنگ. به نظر من وجود چنین داستانی برای یک گیمر کافی باشد تا انگیزه ای برای کامل کردن بازی به دست اورد. البته و صد البته با وجود گیم پلی عالی که جزو نقاط مثبت بازی است این بازی حتی اگر داستان بسیار ساده تر از اینی که هست داشت باز هم میتوانست به شاهکار تبدیل شود. داستان بازی با اینکه بسیار زیبا و جذاب است و خط داستانی نیز به خوبی پیش میرود ولی باز هم گاهآ ممکن است باعث خستگی شما بشود یعنی نویسنده سعی نکرده در طی بازی شما را غافلگیر کند.(دقیقآ نقطه مقابل پرنس) و شما شاهد داستانی خطی هستید.
البته دوستان این را فراموش نکنید که همانطور که هیچ انسان کاملی وجود ندارد ، هیچ بازی کاملی نیز وجود ندارد!!! در ادامه به تحلیل نقاط قوت و ضعف بازی در قسمتهای مختلف گیم پلی ، گرافیک و.... میپردازیم.


کنترل:همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد بازی های اکشن سوم شخص آن هم از نوع شمشیر زنی امار زیادی در بین بازیهای ساخته شده ندارند و اکثرا با مشکلی به نام ((((کنترل)))) برخورد میکنند. صد البته که بازیهای اول شخص با چنین مشکلی مواجه نیستند و باید بیشتر به فکرمتنوع کردن سلاحها و مبارزات بازی باشند تا کنترل...........کنترل در بازی بسیار مهم است و همانطور که میدانید شرکت سونی از کنترلها خاطره خوبی ندارد (بازی Rise To Honer بازی بود که توسط همین شرکت ساخته شد بازی در هیچ قسمتی مشکل بزرگی نداشت به غیز از کنترل، متاسفانه بازی سوم شخص بود و در بازی سوم شخص مهمترین عامل کنترل میباشد بنابراین امتیاز بازی به دلیل کنترلهای ضعیفش از گیم اسپات 6.6 بود که واقعا حق هم داشت) پس سونی باید تمام انرژی خود را ابتدا صرف کنترل و سپس صرف گیم پلی میکرد. شاید باوش کمی سخت باشد ولی سازندگان بازی اعلام کردند که 3 سال برای کنترل بازی زحمت کشیده اند!! بنابراین طبق این صحبتها حتما به این موضوع پی بردید که بازی دارای کنترل ای بسیار روان و عالی میباشد و فن ها همگی به راحتی اجرا میشوند و کنترل برای یک بچه 3 ساله هم عالی است (چیزی که POP:SOT کم داشت).. یعنی براحتی میشود گفت کنترل بازی با بازی مثل (DMC) رقابت میکند. بازی از دوربین بسیار عجیبی بهره میبرد اگر تازه بازی را شروع کرده باشید از زاویه دید دوربین تعجب خواهید کرد.در عوض این زاویه دوربین باعث شده که وقتی با هیولایی برخورد میکنید او را عظیم تر ببینید و به هیچ وجه این زاویه دید ضربه به بازی نمیزند . همانطور که میدانید در محیطهای تنگ و کوچک زاویه دوربین ثابت میماند که این کار در بازی به صورت زیبایی صورت گرفته که از این لحاظ هیچ نگرانی در پیش رو نخواهید داشت.

گیم پلی: زندگی یک بازی به گیم پلی بازی وابسته میباشد! اصلا بازی برای گیم پلی ساخته میشود! (البته به جز بعضی استثناها مثل متالگیر که اکثرا به خاطر داستان گیمرها را عاشق خود کرد).
اگر بخواهیم در مورد گیم پلی بازی توضیحی ابتدایی بدهیم میتوان گفت گیم پلی بازی مخلوطی از گیم پلی پرنس و دویل میباشد !! نه به سرعت دویل و نه به کندی پرنس! همانطور که میدانید سرعت مبارزه ها و روند بازی(Game Play)در پرنس خیلی کند بود و در بازی DMC سرعت وحشتناکی داشت (Crazy Action) !!!!
روند بازی بسیار عالی و روان میباشد . روند بازی را در بعضی مواقع میتوان گفت که الهامی از بازی پرنس است ولی در عوض معماهای عالی در بازی گنجانده شد( چیزی که متاسفانه در PoP:WW وجود ندارد) . معماها به هیچ وجه تکراری نبوده و شما از حل کردن آنها خسته نمیشوید و اکثر وقت خود را برای حل کردن معما یا گشتن دنبال ایتمهای مختلف میکنید .و این دلیل برتری این بازی نسبت به POP:WW در زمینه اکشن ادونچر بودن است. جالبترین قسمت گیم پلی بازی است . شما ابتدا باید به هیولای دشمن ضربه بزنید و بعد از ضربه های متوالی علایمی بالای سر دشمن میچرخد(مثل مربع،مثلث،ضربدر و ...) شما باید طبق علایم عمل کنید تا با فنون مختلف دشمن را نابود کنید.
بازی در چند مورد از دویل تقلید کرده مثلا به شما بعد از کشتن شخصی در بازی اورب قرمز رنگی داده میشود که برای آپگرید کردن اسلحه ها و تواناییها(از جمله زدن رعد و برق، سنگ کردن دشمن ، تیر اندازی و .........) و بالا بردن لول شان استفاده میشوند.....دموهای بین بازی دقیقآ در مواقعی پخش میشوند که شما احساس خستگی میکنید و این از نقاط قوت بازیست. دموها از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند دیدن آنها خالی از لطف نیست . البته فراموش نکنید که بعضی دموها به صورت 2 بعدی ساخته شدند که همه اینها دست به دست هم دادند تا از خسته کننده شدن گیم پلی خودداری کنند اما گاهی همه این فنون هم جلوی خسته شدن شما را نمیگیرند چون گشتن دنبال ایتمهای مختلف در بعضی مواقع خیلی خسته کننده است.

گرافیک و صدا گزاری:


گرافیک بازی در حد قابل قبولی میباشد و در اکشن سوم شخص بعد از متالگیر3 بیسابقه است! گرافیک بازی شاید نسبت به بازیهای امروزه حرفی برای گفتن نداشته باشد ولی بسیار مناسب بازیی مثل خدای جنگ میباشد. تمام محیطها به خوبی طراحی شده اند از دشمنان گرفته تا جزییات همه به صورت عالی طراحی شده اند البته با این طراحی عالی باز هم در صحنه های شلوغ به هیچ وجه بازی با مشکل روبرو نشده و رندرینگ پایین نمی اید. اگر بخواهیم گرافیک بازی را با بازی مثل پرنس بسنجیم باید گفت که گرافیک شخصیتها و دشمنان در این بازی بسیار بالاتر از پرنس بود ولی از نظر محیطها در بازی پرنس برتری نسبی مشاهده میشود . در کل بازی از گرافیک خوب و قابل قبولی برخوردار است.
صداگزاری بازی هم بسیار عالی میباشد و بازی از تکنولوژی دالبی استفاده میکند.

کلام آخر:

در آخر باید گفت که گرچه تمامی عوامل دست به دست هم داده اند تا شما با یک بازی عالی روبرو باشید ولی متاسفانه باز هم گاهآ بازی برای شما خسته کننده خواهد شد.

به هر حال اگر کنسول Ps2 در اختیار دارید (به قول گیم اسپات): یکی از بهترین بازیهای اکشن ادونچر تاریخ پلی استیشن را از دست ندهید!!!!
خبرهایی راجع به God Of War2 بر روی کنسول Ps3 از طریق سایتهای بازی به گوش میرسد ولی تنها چیزی که همه چیز را مشخص میکند گذشت زمان است.

امتیازهای بعضی سایتها به این بازی:
Game Spot 9.3/10
IGN 9.8/10
GamePro 4.5 / 5
Eurogamer 9 / 10
Game Rankings 90 / 100
GamingAge A
Gaming Target 9.3 / 10
Game Revolution A

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۵ساعت 23:37  توسط H@cker(Destroyer_Satan) Top player  |